Sukcesy

 • Z Janem Brzechwą o zdrowiu

  „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie,
  jako smakujesz, aż się zepsujesz...”

  Miło nam poinformować, iż nasze przedszkole otrzymało już kolejny certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Został on nadany za realizację programu XVI akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka z cyklu „Z Janem Brzechwą o zdrowiu”. Projekt ten realizowany jest w grupie VII.

  Akcja ta jest okazją do edukowania Rodziców dlatego zapraszamy Państwa do zapoznania się z bazą wiedzy dotyczącą zdrowia, żywienia oraz bezpieczeństwa dostępną na stronie www.zdrowyprzedszkolak.pl.

  Zainteresowanych rodziców zachęcamy do zakładania własnych profili na stronie Akademii Zdrowego Przedszkolaka umożliwiających Państwu bieżące śledzenie działań przedszkola oraz Akademii, przeglądanie galerii z aktywnościami dzieci.

  W ramach wyżej wymienionej akcji udaliśmy się w jesienną podróż do świata szeroko pojmowanego zdrowia wspólnie z Janem Brzechwą. Przeprowadziliśmy zajęcia w trzech blokach tematycznych poświęconych higienie jamy ustnej, profilaktyce otyłości oraz sezonowym warzywom i owocom. Wspólnie z bohaterami naszych bajek - Wieprzusiem, Raptusiem, Ociupinką i ciocią Różą, dzieci przyswajały wiedzę z zakresu dbania o ząbki, pokarmów, które warto jeść by były one zdrowe; zyskały wiedzę na temat tego co sprzyja nadwadze oraz jak jej przeciwdziałać, a także dowiedziały sie jak domowymi sposobami wzmocnić odporność przed zimą.

  Z Janem Brzechwą o zdrowiu
  Z Janem Brzechwą o zdrowiu

 • Bezpieczne Przedszkole

  Miło nam poinformować, iż nasze przedszkole otrzymało Certyfikat „Bezpieczne Przedszkole”.

  Certyfikat jest wynikiem trzyletniego uczestnictwa i realizacji założeń ogólnopolskiego programu edukacyjno-wychowawczego pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, którego głównym celem jest zdrowie i bezpieczeństwo dzieci.

  Uroczyste wręczenie Certyfikatu odbyło się podczas VIII Zjazdu Bezpiecznych Przedszkoli w Lesznie.

  Bezpieczne Przedszkole
  Bezpieczne Przedszkole

 • Akademia Aquafresh

  Miło nam poinformować iż w roku szkolnym 2016/2017 otrzymaliśmy Certyfikat Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”.

  Głównym celem Akademii Aquafresh jest zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci, poprzez działania profilaktyczne dla najmłodszych.

  Akademia Aquafresh
  Akademia Aquafresh

 • Przedszkolak tańczy - czyli dzień w szkole tańca

  Nasze przedszkolaki z grupy V oraz VII wzięły udział w Projekcie pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Projekt realizowany był w szkole tańca „Szyk”.

  Było bardzo miło, wesoło oraz radośnie. Nasi milusińscy uczestniczyli w zajęciach mających na celu rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz poczucia rytmu.

  Przedszkolak tańczy - czyli dzień w szkole tańca
  Przedszkolak tańczy - czyli dzień w szkole tańca

 • Zęby małego dziecka

  Nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskim projekcie pt. „Zęby małego dziecka”.

  Celem głównym projektu jest poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku 3-5 lat, wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej u przedszkolaków.

  Prowadziliśmy szereg działań profilaktycznych dla dzieci i rodziców. Rozdaliśmy materiały edukacyjne takie jak malowanki, szczoteczki i pasty do zębów.

  Przedszkole otrzymało certyfikat potwierdzający udział w projekcie. Zapraszamy na stronę: www.zebymalegodziecka.pl.

  Zęby małego dziecka
  Zęby małego dziecka