Sukcesy

 • Bezpieczniki TAURONA: Włącz dla dobra dziecka

  Bezpieczniki TAURONA: Włącz dla dobra dziecka

  Miło nam poinformować, iż nasze przedszkole otrzymało Certyfikat od TAURON Polska Energia SA potwierdzający udział naszej placówki w programie edukacyjnym pod nazwą: „Bezpieczniki TAURONA: Włącz dla dobra dziecka”.

  Dnia 2 lutego 2016r. w ramach programu edukacyjnego „Bezpieczne Przedszkole” przedstawiciel TAURON Polska Energia SA podczas spotkania z dziećmi opowiedział jak bezpiecznie zachować się w kontakcie z urządzeniami elektrycznymi i jak racjonalnie korzystać z energii elektrycznej.

  Dzieci obejrzały film edukacyjny pt: „Droga energii elektrycznej” z którego dowiedziały się skąd się bierze prąd, jak prawidłowo używać urządzeń zasilanych energią elektryczną, jak zachować się w trakcie burzy czy awarii energetycznej.

  Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu odpowiadając na pytania prowadzącego i rozwiązując zagadki.

  Zajęcia miały również na celu zwiększyć świadomość najmłodszych w zakresie rozsądnego gospodarowania energią elektryczną. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały drobny upominek oraz zeszyt edukacyjny z perypetiami grupy przyjaciół, które pozwolą zrozumieć przedszkolakom, że prąd jest potrzebny i przyjazny, pod warunkiem, że wiadomo, jak z niego korzystać.

  Bezpieczniki TAURONA: Włącz dla dobra dziecka
  Bezpieczniki TAURONA: Włącz dla dobra dziecka

 • Z Janem Brzechwą o zdrowiu

  „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie,
  jako smakujesz, aż się zepsujesz...”

  Miło nam poinformować, iż nasze przedszkole otrzymało już kolejny certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Został on nadany za realizację programu XVI akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka z cyklu „Z Janem Brzechwą o zdrowiu”. Projekt ten realizowany jest w grupie VII.

  Akcja ta jest okazją do edukowania Rodziców dlatego zapraszamy Państwa do zapoznania się z bazą wiedzy dotyczącą zdrowia, żywienia oraz bezpieczeństwa dostępną na stronie www.zdrowyprzedszkolak.pl.

  Zainteresowanych rodziców zachęcamy do zakładania własnych profili na stronie Akademii Zdrowego Przedszkolaka umożliwiających Państwu bieżące śledzenie działań przedszkola oraz Akademii, przeglądanie galerii z aktywnościami dzieci.

  W ramach wyżej wymienionej akcji udaliśmy się w jesienną podróż do świata szeroko pojmowanego zdrowia wspólnie z Janem Brzechwą. Przeprowadziliśmy zajęcia w trzech blokach tematycznych poświęconych higienie jamy ustnej, profilaktyce otyłości oraz sezonowym warzywom i owocom. Wspólnie z bohaterami naszych bajek - Wieprzusiem, Raptusiem, Ociupinką i ciocią Różą, dzieci przyswajały wiedzę z zakresu dbania o ząbki, pokarmów, które warto jeść by były one zdrowe; zyskały wiedzę na temat tego co sprzyja nadwadze oraz jak jej przeciwdziałać, a także dowiedziały sie jak domowymi sposobami wzmocnić odporność przed zimą.

  Z Janem Brzechwą o zdrowiu
  Z Janem Brzechwą o zdrowiu

 • Bezpieczne Przedszkole

  Miło nam poinformować, iż nasze przedszkole otrzymało Certyfikat „Bezpieczne Przedszkole”.

  Certyfikat jest wynikiem trzyletniego uczestnictwa i realizacji założeń ogólnopolskiego programu edukacyjno-wychowawczego pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, którego głównym celem jest zdrowie i bezpieczeństwo dzieci.

  Uroczyste wręczenie Certyfikatu odbyło się podczas VIII Zjazdu Bezpiecznych Przedszkoli w Lesznie.

  Bezpieczne Przedszkole
  Bezpieczne Przedszkole

 • Akademia Aquafresh

  Miło nam poinformować iż w roku szkolnym 2016/2017 otrzymaliśmy Certyfikat Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”.

  Głównym celem Akademii Aquafresh jest zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci, poprzez działania profilaktyczne dla najmłodszych.

  Akademia Aquafresh
  Akademia Aquafresh

 • Przedszkolak tańczy - czyli dzień w szkole tańca

  Nasze przedszkolaki z grupy V oraz VII wzięły udział w Projekcie pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Projekt realizowany był w szkole tańca „Szyk”.

  Było bardzo miło, wesoło oraz radośnie. Nasi milusińscy uczestniczyli w zajęciach mających na celu rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz poczucia rytmu.

  Przedszkolak tańczy - czyli dzień w szkole tańca
  Przedszkolak tańczy - czyli dzień w szkole tańca