Listopad 23 2017 06:14:53
Nawigacja
· Strona główna
· Historia przedszkola
· Gazetka Przedszkolna
· Kacik logopedy
· Artykuły
· Pobierz
· Kategorie newsów
· Kontakt
· Galeria zdjęć
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 48
· Najnowszy użytkownik: edgar
Polecamy
Polecamy
Nasze certyfikaty
Powitanie

Witamy na stronie internetowej naszego przedszkola.

Bardzo nam miło że nas odwiedziliście. Stronę przygotowaliśmy z myślą o rodzicach i ich pociechach, przyjaciołach przedszkola i wszystkich gościach. Mamy nadzieję, że to co tutaj zobaczycie i przeczytacie spodoba się wam i będziecie do nas wracać. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tworzenie tej strony poprzez państwa opinie na temat samej strony jak i pracy przedszkola. Na stronie będziecie Państwo mogli znaleźć ważne informacje i dokumenty dotyczące pracy placówki, ale także informacje z wydażeń z życia przedszkola, zdjęcia z wycieczek, uroczystości lub zajęć dydaktycznych.

Mamy nadzieję że każdy znajdzie tu coś ciekawego.

Miejskie Przedszkole nr 16
ul. Starzyńskiego 9; 42-200 Częstochowa
tel: 34 3626383
mp16@edukacja.czestochowa.pl

Konkurs recytatorski
22 listopada pięcioro dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim "Jesienne spotkania z poezją", które odbyło się w Miejskim Przedszkolu nr 31. Bartosz Z. otrzymał wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych występów.
Finał konkursu plastycznego "Kim chcę zostać, gdy dorosnę".
Informacja dla RodzicówW dniu 07.11.2017r. w Szkole Podstawowej nr 41 w Częstochowie komisja konkursowa dokonała oceny prac plastycznych nadesłanych na konkurs plastyczny "Kim będę, gdy dorosnę?" Komisja biorąc pod uwagę walory estetyczne pracy, trud włożony w jej wykonanie, dobór technik plastycznych, zgodność pracy z tematyką konkursu przyznała:

I miejsce - Adasiowi S. z grupy X

III miejsce - Alicji D. z grupy X

Wyróżnienie - Wiktorii W. z grupy X

W dniu 13 listopada 2017r odbyło się wręczenie dyplomów i nagród młodym artystom.


Dbamy o ząbki w naszym przedszkolu
W naszym przedszkolu w ramach Tygodnia Zdrowych Zębów gościły higienistki stomatologiczne z Dentolandii, Pani Ola i Pani Patrycja. Prowadziły prelekcję w ramach programu "Akademii Zdrowego Uśmiechu", podczas której dzieci uczyły się prawidłowo dbać o ząbki, a także dowiedziały się, że wizyta u dentysty wcale nie musi być straszna. Oprócz tego każde dziecko z naszego przedszkola miało sprawdzone przez higienistki ząbki pod kątem próchnicy, a rodzice otrzymali diagramy z wynikami badania.
Konkurs Piosenki Angielskiej
W dniu 26 października 2017r. dzieci z grupy V reprezentowały nasze przedszkole w Konkursie Piosenki Angielskiej, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 48 w Częstochowie.
W konkursie udział wzięła grupa, w której śpiewali: Natalia C., Lilianna, Karolinka, Zuzia, Natalia J. oraz Adaś. Mali piosenkarze przygotowali na tę okazję piosenkę o 5 uroczych małpkach - ”Five little monkeys”. Po pięknych wykonaniach i dobrej zabawie nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu. Nasze wspaniałe małpki stanęły na podium zajmując wysokie II miejsce. Gratulujemy!!
Akademia Aquafresh
W tym roku już po raz szósty nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”. Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, konkursach, w których zdobywały odznaki Akademii..., uczyły się prawidło myć ząbki.
Otrzymały też materiały edukacyjne do domu.
Program realizowany był w ramach odbywającego się w naszej placówce Tygodnia Zdrowych Zębów.
Mamy ogromną nadzieję, że dzięki naszym działaniom przyczynimy się do zmniejszenia skali ogromnego problemu, jakim jest próchnica wśród najmłodszych!
Ubezpieczenie NW AXAWniosek o wypłatę świadczenia

https://bezpieczny.pl/wniosek-nnw-szkolne
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA


20 września 2017r. (ŚRODA) obchodzony jest VI Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm uchwałą Rzeczpospolitej Polskiej, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dzieci.Tego dnia w naszym Przedszkolu zarówno dla dzieci 3-4-letnich jak i 5-6-letnich zostaną zorganizowane zabawy integracyjne, konkurencje sportowe, odśpiewanie ulubionych przez dzieci piosenek oraz mini disco.Akcja Sprzątanie świata
"Nie ma śmieci - są surowce" to przesłanie tegorocznej edycji Akcji Sprzątania świata. Fundacja Nasza Ziemia zwraca w ten sposób uwagę na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako "śmieci" - na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafić do wykorzystania.
Zgodnie z powyższym przesłaniem 6-latki z gr. IX i X wykorzystały do stworzenia "Robota" plastikowe butelki, pojemniki, rurki. W pracy pomagał nam p. Andrzej. Dzieci były bardzo zaangażowane w projektowanie i budowę robota, a jednocześnie zobaczyły, że "śmieci" to też surowiec z którego dużo można zrobić.
Dzieci Filip T, Wiktoria W, Ignacy S, Jan P z pomocą rodziców wykonali z śmieci - surowców: pudełeczko na skarby, świnkę skarbonkę, świnkę, doniczkę, w której Ignaś zasadził kwiatka. Gratulację dla dzieci za pomysł, dla rodziców za zaangażowanie.
Podstawa Programowa Wychowania Przedszkolnego, Programy Wychowania Przedszkolnego na rok szkolny 2017/2018
Serdecznie zapraszamy Rodziców do zapoznania się z nową Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego, która znajduje się w zakładce Artykuły-->Dla Rodziców.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ 1)z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, w tym dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, kształcenia ogólnego dla branżowej szkoły I stopnia, kształcenia ogólnego dla szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy oraz kształcenia ogólnego dla szkoły policealnej.

Przedstawiamy również Państwu Programy Wychowania Przedszkolnego, w oparciu o które nauczycielki realizują treści kształcenia, zamierzenia wynikające z Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego:

* GRUPA I - Nasze przedszkole, M.Kwaśniewska, W.Żaba – Żabińska, wyd. MAC Edukacja.


* GRUPY II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X - Od przedszkolaka do pierwszaka, Iwona Broda, wyd. WSiP.
Logopeda
Logopeda
zaprasza rodziców na konsultacje i porady
w każdą środę w godz. 13.00- 15.00 (gabinet I piętro)

W oddziałach przedszkolnych przy SP 50-
w każdy piątek 13.00 - 14.30
(w sekretariacie oddziału)
ZEBRANIE Z RODZICAMI

Zapraszamy Rodziców na zebrania dot. organizacji pracy przedszkola w roku szkolnym 2017/2018, które odbędą się:

dn. 13.09.2017r. (środa):

GRUPY IX i X o godz. 16.00 - oddziały w SP nr 50.14.09.2017r. (czwartek):

GRUPY MŁODSZE - I, II, III, VIII o godz. 16.00

GRUPY STARSZE - IV, V, VI, VII o godz. 17.00


Serdecznie zapraszamy!
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:09
Zachód słońca: 15:46

Dzień trwa:
8 Godzin 36 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 9:50
Wygenerowano w sekund: 0.00 1,291,354 Unikalnych wizyt