• Dziś jest: 22.08.2019r

10.06.201909:54

Podsumowanie przedsięwzięcia "Bliżej przyrody" realizowanego w grupie V

Świat przyrody jest fascynujący, tajemniczy, dostarcza pozytywnych emocji, cieszy i wzrusza. Poznawanie, obcowanie z przyrodą rozbudza naszą wyobraźnię, wrażliwość…” /Albert Schweitzer/

W grupie V przez cały rok przedszkolny realizowane było przedsięwzięcie „Bliżej przyrody”. Celem przedsięwzięcia było wykorzystanie i tworzenie okazji do poznawania rzeczywistości przyrodniczo – ekologicznej poprzez obserwowanie, odkrywanie i eksperymentowanie; rozbudzanie potrzeby kontaktu z przyrodą, kształtowanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt. Realizując zadania przedsięwzięcia jesienią przedszkolaki zagospodarowały kącik przyrody, przynosząc różne dary jesieni; sadziły drzewko w ogrodzie przedszkolnym; stworzyły album drzew liściastych i iglastych; spotkały się z pracownikiem służby leśnej; były na wycieczce w Nadleśnictwie Złoty Potok oraz w Zagrodzie Edukacyjnej „Stefanówka”. Brały udział w eksperymentach dotyczących wody; dokarmiały ptaki zimą. Dzieci zostały uwrażliwione na potrzebę segregacji odpadów. Uczestniczyły w Powitaniu Wiosny; założyły hodowlę popularnych ziół w doniczkach. Za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały dyplom „Przyjaciela przyrody”.

06.06.201919:23

Podsumowanie nowatorskiej metody nauki czytania realizowanej w grupie VII

W grupie VII  od września dzieci uczyły się czytać metodą prof. J. Cieszyńskiej, zwanej symultaniczno - sekwencyjną. Jest to metoda oparta na sylabie. Litery wprowadzane są tylko w sylabach. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, na których na pewno nie było nudnej nauki czytania. Pzyświecało nam motto pani Cieszyńskiej, by uczyć czytać poprzez zabawę i ruch. Aby dzieci lepiej przyswajały sylaby, uaktywniały wszystkie zmysły. Postępy naszych pociech są duże. Gratulujemy zdobytych umiejętności czytelniczych.

01.06.201915:52

Dzień Dziecka

1 czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. Nie mogło być inaczej w naszym przedszkolu. Z tej okazji 31 maja odbył się Dzień Zabaw oczywiście z udziałem wszystkich naszych przedszkolaków.  W ogrodzie zorganizowałyśmy piknik dla naszych podopiecznych, który obfitował w atrakcje: spotkanie z Policjantką z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz Sznupkiem, wspólne zabawy taneczne, zawody sportowe, rysowanie kredą, bańki mydlane, robienie tatuaży, wykonanie plakatów "O czym marzą dzieci?"... Z twarzy dzieci nie schodził uśmiech, a przecież o to właśnie chodzi w Dzień Dziecka... Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Wszystkim naszym dzieciom życzymy, aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej...

01.06.201915:19

WYCIECZKA GR. X DO KOMENDY MIEJSKIEJ PSP W CZĘSTOCHOWIE

Dnia 9 maja b.r. grupa X udała na się na wycieczkę do Komendy Miejskiej PSP przy ulicy Sikorskiego w Częstochowie w ramach cyklu spotkań pod  hasłem "Poznajemy zawody".

29.05.201918:20

Konkurs recytatorski w MP 14 pt. "Ładnie mówię"

29 maja troje dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim pt. "Ładnie mówię". Arek K. zaprezentował wiersz "Smok", Magda G. utwór "Żyrafa u fryzjera", a Mikołaj P. przedsztawił wiersz "Ja i ufo". Gratulujemy pięknych występów.