• Dziś jest: 20.10.2019r

10.10.201920:49

Konkurs recytatorski pt. "Przyroda wokół nas"

10 października w Miejskim Przedszkolu nr 10 w Częstochowie przy współpracy Zarządu Okręgu LOP odbył się konkurs recytatorski pt. „Przyroda wokół nas”. Nasze przedszkole reprezentowała Oliwia G z grupy III.

10.10.201920:18

Grupa III uczciła Święto Drzewa

08.10.201922:12

WYCIECZKA GRUP IX I X DO MUZEUM CHLEBA W RADZIONKOWIE

Grupy IX i X odwiedziły Muzeum Chleba w Radzionkowie, w którym zgromadzone zostały eksponaty, zbierane przez wiele lat, wszystko co służyło wykonaniu chleba i wszystkiego co o szacunku dla chleba zaświadcza.

Zbiory muzealne gromadzone były przez około 10 lat przed otwarciem obiektu i ciągle są poszerzane o następne eksponaty. Są to między innymi tematyczne pocztówki, maszyny i urządzenia, narzędzia, wyposażenie wnętrz, dokumenty z okresu XIX i XX wieku oraz archiwalne dokumenty z XVI i XVII wieku, stroje ludowe pochodzące z regionu śląskiego.

Gośćmi szczególnie ważnymi w Muzeum są i będą dzieci. Bo od szacunku dla kromki, naszej strawy powszedniej już tylko krok do szacunku dla najbliższych, do kraju rodzinnego do otaczającego nas świata, a najważniejsze jest kultywowanie i uczenie szacunku do chleba oraz związanychy z nim tradycji i zwyczajów.

Przedszkolaki również własnoręcznie uformowały pieczywo i je upiekły, poznając przy tym pracę piekarza.

Dziękujemy Panu Piotrowi Mankiewiczowi za ciekawe spotkanie.

02.10.201918:55

Spotkanie z policjantem w ramach przedsięwzięcia "Poznajemy zawody" - grupa II i V

W ramach cyklu spotkań „Poznajemy zawody” dzieci z grupy II i V uczestniczyły w spotkaniu z policjantem – Panem Danielem. Gość zwrócił uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i z przedszkola; przypomniał zasady poruszania się po ulicy i chodniku. Ponadto podkreślił jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy przedszkolak powinien posiadać. Pan policjant zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Dziękujemy za spotkanie!

30.09.201918:20

Pokaz iluzji w przedszkolu - "Z iluzją dookoła świata na wesoło"

W dniu 30.09. gościliśmy w naszym przedszkolu Klauna-iluzjonistę, który bawił i zadziwiał widzów magicznymi sztuczkami, zdradzając sekrety i magiczne zaklęcia. W trakcie spektaklu dzieci mogły przenieść się do świata Czarów i Magii.